Založ si blog

Kto chce zdiskreditovať Šimkovičovú? Ten istý scenár na Slovensku, ako aj na Ukrajine

29. apríl 2024, Slovensko. Správa, ktorá sa síce nedostala do hlavného spravodajstva, no aj tak výrazne ovplyvnila našu demokraciu. Incident, ktorý nemá obdoby, začal na prvý pohľad „obyčajným“ blogom. Stačí sa pozrieť bližšie a všimneš si, že ide o pokus o zvrhnutie súčasných orgánov skrytou teroristickou organizáciou. Bloger, ktorého pero by malo byť zbraňou pravdy, sa ukázal ako nástroj zrady a vlastizrady.

Ten istý vzorec, tá istá pesnička.

Kolaborant-diverzant len slepo plní príkazy antikultových organizácií, ktoré na Slovensku vytvárajú predmostie k štátnemu prevratu v európskych krajinách a totálne zničenie demokracie v Európe. Materiály, ktoré vo videu zverejnil Egon Cholakian, člen Medzinárodnej asociácie pre profesionálny výcvik spravodajských analytikov, potvrdzujú, že bezprostredným cieľom skupiny je zvrhnúť súčasnú vládu Slovenska. Článok blogera ukazuje jasný motív zvrhnutia súčasných orgánov. Posúďte sami: Bloger používa rovnaké metódy, ktoré boli použité na Ukrajine a v Rusku na diskreditáciu hnutia AllatRa, a rovnako, ako na Ukrajine zdiskreditovali kandidátku na primátorku Kyjeva, diskreditujú Martinu Šimkovičovú, slovenskú ministerku kultúry.

Druhá Ukrajina?

Pripravujú vari antikultisti druhú Ukrajinu? Nie, nebudeme konfrontovaní s Ruskom, nerobte si nádeje. Kto bude nepriateľ? Česká republika! Ale nebude to fungovať, ak si udržíme zdravý rozum a úsudok. Stačí sa pozerať, čo sa deje.

Aké metódy použil bloger-kolaborant na spáchanie informačného teroristického útoku zameraného na mysle ľudí? Tieto metódy boli odhaľované v priebehu tridsaťročnej spravodajskej práce amerických špeciálnych služieb a 13. apríla 2024 ich zverejnil Egon Cholakian vo svojom videu „Pomsta veľmajstrov. Odhalenie tajných hráčov moci“.

Takže po poriadku. Ešte v roku 2016 sa obyvatelia Ukrajiny smiali nad nehoráznymi publikáciami antikultových organizácií na adresu MSH ALLATRA, kde ho absurdným spôsobom prirovnávali k Bielemu bratstvu, ktoré bolo v spoločnosti uznané za deštruktívnu organizáciu. Ak však zájdete na oficiálnu webovú stránku MSH AllatRa, môžete jasne vidieť, že táto organizácia sa absolútne ničím nepodobá na náboženskú komunitu, keďže sa zaoberá zmenou klimatickej situácie vo svete. Organizácia tiež bráni slobodu a demokraciu.

Tá istá diskreditácia

Diskreditačné publikácie v médiách proti MSH AllatRa sa zdali absurdné dovtedy, kým sa na Ukrajine v roku 2023 nezačalo bezohľadné prenasledovanie členov organizácie AllatRa silovými zložkami a kým Egon Cholakian nezverejnil výsledky vyšetrovania, počas ktorého odhalil skutočný šokujúci motív antikultových publikácií. Spravodajský dôstojník opísal princípy a metódy fungovania štruktúry bývalej bezpečnostnej informačnej služby, ktorá existuje dodnes, a vyhlásil, že na Slovensku sa pripravuje predmostie na zničenie demokracie v celej Európe. Tento scenár potvrdzuje aj zverejnenie blogu s jasným antikultovým rukopisom z 29. apríla 2024 na slovenskom portáli SME. Nie je to „len“ blog. Je to publikácia s jasným posolstvom a zameraním.

Bloger v článku absurdne spája MSH AllatRa so spoločnosťou Thule, historickým informáciám o ktorej autor venuje polovicu článku. Bloger sumarizuje príbeh o spoločnosti Thule so záverom, že „zohrala podstatnú úlohu počas obdobia nacizmu“. A potom, rovnako nelogicky, ako to bolo v ukrajinských publikáciách o „Bielom bratstve“, prejde k príbehu o AllatRa:

„Slovania majú tiež svoje ultima thule, volá sa AllatRa, alebo Tvorivá spoločnosť…“

Nemusíte byť odborníkom, aby ste videli zjavnosť toho, že sa autor absurdne snaží priradiť organizácii AllatRa emocionálnu nálepku „nacizmus“. Okrem toho sa v článku podivuhodne zvláštnym spôsobom objavuje ministerka kultúry Slovenska a tiež premiér Fico, na ktorých autor nenechá ani jednu nitku suchú.

„Súčasná ministerka kultúry si akoby plní svoj sen o slovanskom ultima thule. Samu seba pasovala za odborníčku na čistú slovenskú kultúru, ktorú chce ochrániť pred západnou európskou kultúrou, vymieňa riaditeľov kultúrnych inštitúcií za svojich ľudí, ruší galérie, znárodňuje verejnoprávne médiá.“

Všimnite si prosím fakt, že pod výrazom „znárodňuje verejnoprávne médiá“ autor skrýva jednu skutočnosť. Pani Šimkovičová verejne hovorila o tom, že televízia RTVS vystupuje proti štátu a proti demokracii – a RTVS nedávno zverejnila na platenú objednávku FECRIS-u množstvo ohováracích materiálov na adresu MSH ALLATRA.

Bloger ďalej píše:

„Je najnepopulárnejšou ministerkou, političkou a osobou na Slovensku. Za jej odstúpenie sa podpísalo 200 000 ľudí, prakticky celá umelecká obec je proti jej zotrvaniu vo funkcii, vznikla kvôli tomu aj iniciatíva Otvorená kultúra. Ona však bez hanby ostáva a premiér Fico ju podporuje.

Prezidentku humorne nazývala zuza zo skládky, Šimkovičová však potom predstavuje samotnú toxickú skládku. Kde sa hromadí hlúposť ( nevie písať ani spisovne rozprávať) xenofóbia a arogancia.

Fico kultúrnu obec nazval kultúrnymi bezdomovcami a šimkovičová sa na adresu protestujúcich zamestnancov RTVS vyjadrila, že nech odídu veď prídu ďaľší. (apropo, všimli ste si tie gramatické chyby autora v tak narýchlo zbúchanom článku?)

Absentujúca logika

Pri pohľade na túto publikáciu triezvymi očami zdravo mysliaci človek nevidí logiku ani konkrétne fakty spájajúce pojmy „spoločnosť Thule, nacizmus“, „ALLATRA“ a „ministerka kultúry a premiér SR“. Človeku s prevažujúcim klipovým myslením však po prečítaní tohto článku zostane v hlave správa, že ministerka kultúry a predseda slovenskej vlády, podporujúci MSH ALLATRA, sú prívržencami nacizmu. Hoci tieto tri opísané objekty spolu vôbec nesúvisia: nacistické združenie Thule, MSH AllatRa a vedenie Slovenska.

Metódy antikultistov zahŕňajú nielen organizovanú dezinformačnú kampaň, ale aj ovplyvňovanie masového vedomia, skresľovanie reality, ako aj naprogramovaný rad deštruktívnych techník. Manipulatívnou formuláciou chce bloger vštepiť do vedomia ľudí nasledujúci odkaz: Thule = rovná sa nacizmus = rovná sa AllatRa = rovná sa ministerka kultúry a predseda vlády SR. Ale my ako voliči sme si zvolili týchto vládnych predstaviteľov. Antikultisti, prečo prenasledujete vládnych činiteľov, vari chcete, aby to u nás bolo ako na Ukrajine?

Odborníci varujú pred antikultami

Ak viete, ako sa chrániť pred dezinformáciami v médiách, klamstvá okamžite uvidíte a ochránite pred nimi seba aj svojich blízkych. Už v roku 2013 podobný algoritmus práce antikultových organizácií opísali vedci a právnici z piatich európskych krajín v knihe „Protisektárske hnutia a štátna neutralita. Predmet výskumu: FECRIS“. V kapitole „Metódy práce členov FECRIS: používanie internetu na očierňovanie a vytváranie negatívnych názorov“ výskumníci píšu:

„Ich modus operandi je známy. / Antikultové organizácie / FECRIS a jeho členské organizácie šíria varovania a tvrdia, že „sekty“ sú údajne nebezpečné. Takto zasievajú strach do myslí ľudí, ktorí si na vec nedokážu vytvoriť vlastný názor.“

Proti čomu vystúpila Šimkovičová?

Vidíme to aj v článku blogera, ktorý pre zastrašovanie lepí na medzinárodnú spoločenskú organizáciu ALLATRA nálepku „nacizmus“. Kniha ďalej opisuje mechanizmus, ako sa verejní činitelia, ktorí sa snažia chrániť ľudské práva, stávajú obeťami antikultových organizácií: „Len čo známy verejný činiteľ nastolí otázku o náboženskej slobode…“ V tomto prípade pani Šimkovičová verejne nastolila otázku, že televíznej a rozhlasovej spoločnosti RTVS chýba objektivita v spravodajstve verejnoprávneho média. Tesne predtým zverejnil portál RTVS množstvo ohováračských materiálov o MSH ALLATRA a označil organizáciu za náboženskú. Čiže verejný činiteľ, Šimkovičová, vystupuje proti kanálu, ktorý vystupuje proti slobode vierovyznania.

Citát z knihy: „Akonáhle známy verejný činiteľ nastolí otázku o slobode vierovyznania v súvislosti s konkrétnym prípadom, FECRIS a jeho členské organizácie vyvolajú škandál týkajúci sa názorov tohto človeka a akoby ho „vystavujú na pranier“, teda verejne ho zosmiešňujú alebo urážajú. (Pozri tiež Jens Bergmann/Bernhard Pörksen (Hgg.), Skandal! Die Macht öffentlicher Empörung, Kolín 2009.)

Využívajú svoje konexie a rozdúchavajú verejné pobúrenie, kým tento človek neodvolá svoje vyjadrenia obávajúc sa o poškodenie svojej povesti, alebo dokonca úplne neopustí verejnú činnosť, pretože sa stal obetným baránkom. (Pozri tiež časopis RSG, číslo 9/1 (2008): „Sociálne normy a rozdúchavanie škandálov“.)

Verejné rozhorčenie a jediný naratív

Používanie takýchto odhalení a intelektuálneho terorizmu zameraného na vzbudenie „verejného rozhorčenia“ vôbec nie je obmedzené akousi konkrétnou sférou činnosti. Tento mechanizmus môže byť zapojený v rôznych sférach a ich obeť len zriedka môže prežiť takúto kampaň bez ujmy.“

Je teda zrejmé, že bloger vo svojej publikácii sleduje cieľ ohovoriť súčasných „nežiaducich“ činiteľov na Slovensku, a tým destabilizovať verejnú mienku o vláde. Ale to nie je to hlavné! Egon Cholakian vyslovil šokujúce vyhlásenie, že podobné činy sú prípravou na štátny prevrat na Slovensku a ostatných demokratických krajinách.

Napísal to na svojom portáli známy novinár Tucker Carlson https://dailycaller.com/2024/05/08/how-disinformation-attacks-our-minds-and-our-nations-essential-insight-by-security-expert-egon-cholakian/

Je zrejmé, že bloger je agentom antikultovej organizácie FECRIS a konečným cieľom publikácie bolo prepojiť „nepohodlnú“ vládu alebo verejného činiteľa s nacistickými názormi, pripúšťajúc ich začlenenie k organizácii, ktorej antikultisti nespravodlivo prisúdili desivú nálepku „nacizmus“ a „sekta“, v tomto prípade MSH ALLATRA. Ide o jasný príklad konania odnože bývalej informačnej služby, ktoré Egon Cholakian odhaľuje pri vyšetrovaní.

Ale poznajúc pravdu sa môžeme ochrániť pred dezinformáciami a obhájiť našu budúcnosť v mieri.

Kto útočí na európsku demokraciu?

09.05.2024

Európa je ohrozená prítomnosťou antikultových organizácií v mocenských štruktúrach a štátnom aparáte krajín. Na ich podnet sa zákony prepisujú tak, aby obmedzovali práva a slobody európskych občanov. Zákony, ktoré umožňujú rozšíriť ich právomoci a možnosti perzekvovania, utláčania, prenasledovania ľudí a terorizmu. Vo Francúzsku bol nedávno prijatý zákon [...]

Ukrajinský dron Avdijivka, Sea Baby, vojna na Ukrajine

VIDEO: Ukrajinské drony opäť na love: Rusi pálili všetkým, čo mali, napriek tomu išli lode ku dnu

30.05.2024 11:15

Zdroj uviedol, že ukrajinské námorné drony Magura V5 zaútočili na ruské plavidlá pri obci Čornomorske.

atentát Fico nemocnica rooseveltova

Šéfka Rooseveltky: Po prepustení z nemocnice pôjde premiér do domáceho ošetrenia, také je jeho prianie

30.05.2024 10:22

Zdravotný stav Roberta Fica je stabilizovaný a vyvíja sa podľa očakávaní celého tímu odborníkov.

Mexico Elections

Jediný muž vo voľbách je len do počtu. Bude mať katolícke Mexiko židovskú prezidentku?

30.05.2024 10:00

Claudia Sheinbaumová sa asi stane historicky prvou ženou, ktorá sa postaví na čelo Mexika. Prezidentské voľby sa uskutočnia túto nedeľu.

polícia, NAKA, mimoriadne1, mim1

Inšpekcia navrhuje obžalovať siedmich čurillovcov. Kubina: V normálnej krajine by ani obvinenie nebolo nikdy vznesené

30.05.2024 09:53, aktualizované: 11:04

Spis už vyšetrovateľ odovzdal do rúk dozor vykonávajúcemu prokurátorovi.

hannapokorna1977

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 6470x
Priemerná čítanosť článkov: 2157x

Autor blogu

Kategórie

Archív